Losenický - polygrafický závod, s.r.o.

 
česky | english

DTP studio

DTP STUDIO - grafické návrhy, skeny, počítačová montáž a certifikovaný digitální nátisk

DTP

Naše studio zajišťuje veškeré grafické  práce včetně focení, návrhů, konstrukci, zpracování textu, počítačovou archovou montáž a certifikovaný digitální nátisk barevné škály FOGRA.

Našim klientům  nabízíme možnost využití spolehlivých produkčních služeb, které zaručují kontrolu realizace projektu a zahrnují například  fotografický, modelingový nebo překladatelský servis.

Technické vybavení viz. níže, zaručuje kvalitní zpracování zakázky a umožní vyhovět nejnáročnějším požadavkům. Preferujeme individuální přístup ke každému zákazníkovi a snažíme se vyhovět jeho finančním, technickým i specifickým požadavkům.

Vzájemná komunikace s klientem  v průběhu realizace zakázky je možná elektronicky, telefonicky, osobním setkáním nebo návštěvou našeho pracovníka.

Prinect Printready - modulární produkční systém pro komplexní přípravu předtiskových dat. Je založen na automatickém zpracování předtiskových dat a formátu JDF. Skládá se z tak zvaných JDF procesorů a provádějí jednotlivé kroky dávkového zpracování dat (preflight, normalizace, rendering pro výstupní zařízení, atd.). Plná podpora posledních verzí datových formátů ( JDF, PDF ). Pro interaktivní práci s daty jsou k dispozici desktop tools ( editace trappingu, tvorba schémat vyřazení, tvorba profilů pro optimalizaci PDF, editace převodu obrazových dat mezi barvovými prostory, atd.).

Prinect Signastation - Archová montáž představuje základní kámen digitální produkce. Signastation nabízí mnoho funkcí automatizací zpracování s možností předdefinice tiskových archů v závislosti na formátu tiskové desky a knihařských archů nezávisle na tiskovém archu. Program zpracovává data ve standardních formátech ( Postscript, PDF)..

Má vestavěnou podporu formátů PJTF a JDF. Součástí je i systém Signastation Packaging pro montáž skládaček a tvarových etiket. Program pracuje s daty z programu ArtiosCad ve formátu CFF2. Modul Presetting option generuje data ve formátu CIP4/PPF pro výstup na řezací centra POLAR přes P-NET CONNECT + COMPUCUT CIP4.

Rastrovací stanice Prinect MetaDimension  představuje další základní kámen koncepce Prinect. Jeho funkce je zpracování dat a jejich výstup na nátiskové zařízení, CTP a příprava parametrů pro přednastavení tiskového stroje - generování CIP4-PPF. Prinect MetaDimension představuje systémový RIP založený na formátech JDF, PDF a Job Ticket. Zcela unikátní modul představuje Calibration Manager který umožňuje kalibraci nátiskového zařízení Epson STYLUS PRO 7800 a provádět procesní kalibrace tiskových strojů. Součástí je i modul Calibration Toolbox který zahrnuje Print Open a Quality Monitor. Pomocí těchto nástrojů můžeme vytvářet výstupní ICC profily. PrintOpen měří reálné spektrální hodnoty kontrolních barevných polí. Quality monitor kontroluje a schvaluje odchylky při srovnání mezi dvěma soubory naměřených hodnot, například odchylky mezi nátiskem a tiskem, odchylky tisku od standardu, nebo samotné odchylky v tisku. Výstupem může být i nátiskový report - certifikace nátisku. Kontrola tisku se provádí přes tak zvané MiniSpoty které mohou být umístěny v kterémkoliv místě tiskového archu a upravovat podle nich on-line tiskové procesy.

Technické vybavení DTP

Servery:

Apple
HP

Pracovní stanice:

Apple
PC OS Windows&nbsp

Software:
Adobe Ilustrátor 
Adobe InDesing 
Adobe Photoshop 
QuarkXPress Passport 
CorelDraw 
Adobe Acrobat Profesional 
PitStop 

Design obalový:
ArtiosCAD  

Workflow Heidelberg Prinect Printredy

  1. Prinect Signastation s Packiging option
  2. Color manegment HD Profile Toolbox
  3. Certifikovaný digitální nátisk Epson Stylus Pro 7800
  4. Procesní kalibrace tiskových strojů a zpětná kontrola tisku přes Quality Monitor, Axis Control a Axis Control Reporting
  5. Řízení tiskových strojů přes Prinect Prepress Interface V3.2, CIP3, CIP4
  6. Řízení řezacích center přes Compucut, CIP4
  7. Termální osvit bezprocesních desek na HEIDELBERG SUPRASETTER.

Systém je doplněn o modul Prinect Color Solution pro řízení a kontrolu barevnosti tisku, jehož součástí je též certifikovaný digitální nátisk barevné škály FOGRA.